yelik-n-basvuru-formu

Üyelik Ön Başvuru Formu

Bize bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.

  Üye İlişkileri Personeli İrtibat Bilgileri

  trk-havak

  “Vakıfçılık; temelini yüzyıllar öncesinin insanı yaşatma hevesinden alan, Türk Milletinin en kıymetli geleneklerindendir. Kader arkadaşlığı yaptığımız mesleğimizin özgün ifadesi gereği, yarınların neler getirebileceğini unutmadan, “TÜRK HAVAK” için gönlümüzde yer tutalım…”

  Hayatta kalma güdüsü zamanla insana öğretir ki, “Yaşamanın yolu, yaşatmaktan geçer.”

  Üyesi olmaktan gurur duyulan, üye olmayanlar için büyük bir fırsat olan Türk Havak, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı Personeli Sosyal Yardım Vakfı olarak 17 Nisan 1967 yılında Türk Medeni kanunu hükümlerine göre, Türk Hava Yolları tarafından kurulmuştur.

  Vakfımız, kanun gereği mevcudiyetini Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir şekilde devam ettirmektedir.

  Vakfımızın kuruluşundan beri, Türk Hava Yolları’na giren tüm kadrolu personel zorunlu olarak vakıf üyesi oluyor, kurumdan ayrılırken de zorunlu olarak üyelikten ayrılıyordu. 2004 yılında çıkan bir kanun “vakıf üyesi olmayı” ve “üyelikten ayrılmayı” gönüllü hale getirerek vakfımız için yeni başlayan bir dönemin fitilini ateşlemiştir.

  Üyelikten işletmelere kadar her alanda yeniden yapılanmaya gidilmiş, hizmetler arttırılmış; vakfımıza gelir, üyelerimize fayda sağlayan ticari faaliyetler, çoğaltılmıştır. Birçok firma ve kurumla, üyelerimiz ve yakınları için yüksek oranlarda indirim anlaşmaları yapılmıştır.

  Vakfımız “Türk Havak” adını da bu dönemde alarak adeta markalaşmıştır. Ekonomik ve sosyal açıdan eskisinden çok daha güçlü, çağın gereklerine uyum sağlayan, modern ve dinamik bir yapıya kavuşmuştur.

  Türk Havak, kurumun çatı vakfıdır, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı bünyesindeki tüm kuruluş ve iştirak personeli vakıf üyesi olabilir.

  Türk Havak’a üye olmak için “başvuru formunun doldurulması” ve “bir üyelik aidatının” ödenmesi gerekmektedir.

  Üye olarak kalmanın koşulu ise vakıf aidatının her ay düzenli olarak ödenmesidir.

  Bir aidat kesildikten sonra kişi Türk Havak üyesi olur ve vakfımızın sağladığı “faydalar, hizmetler ve yardımlar dünyasının” içine girer.

  Start typing and press Enter to search