havak_bugunun_cover

Ayrılma İkramiyeleri

“Vakıf Birikimdir” Çok kazandırır.

Vakıf üyeliğinden ayrılmak isteyen üyelerimize biriken aidat tutarları, ayrılma ikramiyesi olarak toplu olarak ödenir. Ayrılma durumunda üyenin, üyelik yılına bakılmaksızın toplam birikiminden son bir güncel aidat kesilir.

Vakıf üyeliğinden ayrılmak isteyen üyelerimizin ödemiş oldukları aidatların kendilerine iade edilmesi iki ayrı şekilde olmaktadır.

  1. Vakıf üyeliğinde 10 yılını doldurmadan ayrılan üyelerimizin ödemiş oldukları aidat toplamına değerleme farkı ilave edilmekte ve toplam tutardan güncel bir aidat kesilerek üyelerimize iade edilmektedir.
  2. 120 ay aidat ödemek sureti ile Vakıf üyeliğinde 10 yılını doldurduktan sonra üyelik- lerini sonlandıran üyelerimiz Ayrılma İkramiyesine hak kazanırlar*. Ayrılma İkramiyeleri 10 Yıl, 16 Yıl, 21 Yıl gibi üyelik kıdemlerinde kademeli olarak artar.

 

*Vakfımızın büyümesine paralel olarak geçmiş Genel Kurullarımızda Ayrılma İkramiyesi ödemesi 8 yıla indirilmiş olup, ilgili Genel Kurul Kararının mahkeme tarafından tescil edilmesi halinde 8-10 yıl arasındaki ayrılmalar için üyelerimize aidat iadesi-ayrılma ikramiyesi farkı ödenebilecektir.

Sorularınız için Türk Havak Üye İlişkileri Personelimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search